Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak rozpoznać czy Twój jeż Cię kocha?

2020-10-15
Jak rozpoznać czy Twój jeż Cię kocha?Tytuł artykułu może wzbudzać niepokój lub kontrowersje ale jako osoba prowadząca aktywną domową hodowlę jeży a co za tym idzie mająca codzienny kontakt z wieloma kolczastymi podopiecznymi zapewniam, że jeże również okazują Wam swoje uczucia, trzeba tylko je dostrzec i oczywiście docenić!

Pierwszym podstawowym sygnałem, że Ty i Twój jeż nadajecie na tych samych falach jest to, że nie zwija się w ścisłą kulkę lub jeżeli na chwilę się zwija (młode jeże niemal zawsze w pierwszym momencie brania na ręce się zwijają) to za moment się rozwija. Niby nic, a jednak zapewniam Was, że istnieją jeże, które potrafią godzinami spędzić w pozycji obronnej, w której nie rozpoznacie gdzie mają tył a gdzie przód ciała... Także jeżeli Twój jeż pokazuje swój pyszczek i tym samym odsłania brzuch to świetny znam - ufa Ci!

Drugą oznaką dla wtajemniczonych jest akceptacja Twojego głosu. Warto rozmawiać z jeżem, a bardziej zwyczajnie do niego mówić, początkowo przyciszonym spokojnym głosem. Moment, w którym jeżyk przestanie się stroszyć gdy usłyszy Twój głos będzie oznaczał, że dzieli Cię już na prawdę niewiele od tego by jeż przybiegał do drzwiczek terrarium gdy wieczorem wrócisz do pokoju i się z nim przywitasz.

Trzecim sygnałem dla bardziej wtajemniczonych jest moment gdy jeż zdecyduje się przyjść czy to gdy jest w terrarium czy gdy szaleje na wybiegu do Ciebie i weźmie przysmak z Twojej dłoni. Oznacza to, że kojarzy Cię z miłymi i sympatycznymi doznaniami i w ogóle się Ciebie nie boi!


Czwartą oznaką choć wciąż jeszcze początkowej acz dobrej relacji z jeżem jest fakt, że jeż w Twojej obecności wychodzi z kryjówki i swobodnie biega. Jeżeli nie doceniłeś do tej pory tego gestu od razu zaznaczę, że jest na prawdę wiele jeży, które nie opuszczą domku lub śpiworku dopóki w domu nie zapanuje totalna cisza i ciemność. 

Piątą oznaką już zdecydowanie większej zażyłości na super pozytywnym poziomie jest moment gdy jeż sam wchodzi Ci na ręce lub się do Tobie wspina. Oznacza to, że lubi Twoje towarzystwo, Twój zapach i sposób w jaki o niego dbasz. Super!

Szóstą oznaką na prawdę już miłości i ogromnego zaufania jest moment gdy jeżyk na Tobie zasypia. Czyli wyłącza całą rujność i przechodzi w stan błogiego relaksu. 

Siódmy stopień wtajemniczenia dotyczy prawdziwych wyjadaczy więc nie zrażaj się jeżeli nie osiągniejsz go zbyt szybko lub nawet nigdy - masaże. Jeże uwielbiają masaże brzuszka i nóżek, jednak często stresuje je początkowo dotykanie tych części ciała. Jeżeli jednak Twój jeżyk podczas masażu rozpływa się w zachwycie i zasypia oznacza, że wasza relacja jest po prostu idealna! Gratulacje!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel