Vetbed® Non-Slip S (50x75cm) - w świąteczne krasnale - edycja limitowana
Produkt izoluje zwierzę od wilgoci z moczu a jednocześnie prawie go nie wchłania, dzięki czemu podłoże zastosowane pod dry bedem w całości chłonie mocz niwelując jego zapach. Niezależnie jakie podłoże pod dry bed wybierzesz - jeż nie będzie narażony na kontakt z pyłem. Oryginalne dywaniki vetbed są ozdobą klatki, a w dotyku są niesamowicie miękkie. Jeżyki je uwielbiają a przyznam, że ja jako właściciel sprzątający regularnie w kilku ogromnych terrariach również je cenię i chętnie polecam!
Swoją popularność vetbedy zawdzięczają szczególnym właściwościom:
+ bardzo dobrze przepuszczają ciecze - mocz jeża w większości rzechodzi pod vetbeda, a powierzchnia pozostaje sucha
+ są antyalergiczne
+ są ciepłe, miękkie i przytulne (czyli to co świnki kochają najbardziej)
+ świetnie wyglądają
+ wersję Nonslip można prać w 60 stopniach
+ vetbed można wycinać nożykiem do tapet, a nawet zwykłymi nożyczkami dzięki czamu łatwo dopasujemy go do każdego indywidualnego rozmiaru terrarium. UWAGA: docinając vetbed na konkretny wymiar należy zostawić kilka centymetrów zapasu po każdej ze stron ponieważ minimalnie skurczy się po pierwszym praniu.
Oferta obejmuje dywanik Vetbed Nonslip w rozmiarze S: 0,5 x 0,75m.
Zgodnie z informacją uzyskaną od producenta jesteśmy pierwszym i jedynym w Polsce bezpośrednim dystrybutorem produktów firmy Petlife.
Od dawna trwają spory i dyskusje na temat tego jakie podłoże czy ściółkę najlepiej stosować przy hodowli afrykańskich jeży pigmejskich. Wybór dostępnych żwirków, trocin czy peletów przyprawia przyszłego właściciela zwierzaka o ból głowy. My jako świadomi posiadacze i hodowcy jeży postanowiliśmy wypróbować wszystkie bezpieczne opcje zaczynając od trocin, drewnianych peletów, trocin zmieszanych z peletami, innych żwirków, kończąc na zdecydowanie według nas najlepszym rozwiązaniu - vet bed'ach zwanych potocznie dry bed'ami. Pierwsze dry bed'y zakupiliśmy w Polsce i niestety okazały się kiepskimi podróbkami, chłonęły wilgoć, kolejne zamówiliśmy z innego polskiego sklepu i było nawet gorzej niż za pierwszym razem. Ostatecznie postanowiliśmy nawiązać kontakt z producentem oryginalnego produktu vet bed i to był strzał w dziesiątkę. Kilkutygodniowe testy prowadzone na naszych jeżach dowiodły, że produkt ten sprawdza się przy hodowli jeża i nie jest dla jeżyka zagrożeniem. Nasze jeże szybko i chętnie zaakceptowały nowy rodzaj podłoża, nie próbując wejść pod dry Bed ani nie niszczą go. Zadziwił nas fakt, że jeże mając większą różnicę w podłożach między wyściółką kuwety (u mnie cats Best Eco plus) a dry bedem na całej powierzchni terrarium ze znacznie większą skutecznością załatwiają swoje potrzeby konkretnie do kuwety. Jako wyściółkę pod dry Bed zastosowaliśmy całkowicie bezpieczne i naturalne trociny zmieszane z peletami- taka ściółka nawet zamoczona nie przywiera do dry beda pozwalając go bezproblemowo i błyskawicznie wyprać. Jak również dry bed rozwiązuje problem trudnych do usunięcia trocin z zabawek polarowych.
Jak sprzątać dry bed? To proste:
1. Najpierw odkurzasz/usuwasz odchody oraz pozostałości rozsypanego jedzenia czy żwirku z kuwety. Odkurzacz pozostaje czysty ponieważ dry bed jest suchy a mocz przelatuje do żwirku, odchody nie są rozmoczone i łatwo przelatuja przez rurę odkurzacza- można to robić nawet codziennie co znacząco zwiększa estetyke domku jeża.
2. Kolejnym krokiem jest wypranie odkurzonego dry beda. Ja piorę go raz na 2 tygodnie. Piorę go w 60 stopniach czyli temperaturze likwidującej większość bakterii. Następnie suszę na kaloryferze bądź na suszarce. W związku z tym, że nie chłonie wilgoci schnie błyskawicznie i można go wyłożyć z powrotem do terrarium.